Metal Ligaen

Hvidovre Fighters

OPTAKT: Odense Bulldogs-Hvidovre Fighters

FØR KAMPEN: Der er næppe tvivl om, at det er et koncentreret Odense-mandskab, der løber på isen i aften mod […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital10820024
2Frederikshavn White Hawks10631020
3Aalborg Pirates10532019
4SønderjyskE8321213
5Herlev Eagles9342013
6Rødovre Mighty Bulls10450113
7Herning Blue Fox8133110
8Esbjerg Energy9241210
9Hvidovre Fighters813138
10Odense Bulldogs826006

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Odense Bulldogs
Hvidovre Fighters
SønderjyskE
Herlev Eagles
Frederikshavn White Hawks
Hvidovre Fighters
Odense Bulldogs
Esbjerg Energy
SønderjyskE
Rungsted Seier Capital
Aalborg Pirates
Rødovre Mighty Bulls
Herlev Eagles
Herning Blue Fox