Metal Ligaen

Metal Ligaen

Blue Fox fik gang i scoringen med 6-1 over Odense

Herning Blue Fox – Odense Bulldogs: 6-1 (2-0, 2-1, 2-0) Kvik Hockey Arena lagde søndag eftermiddag is til det enlige […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital171331041
2SønderjyskE17921534
3Frederikshavn White Hawks171052034
4Aalborg Pirates17953033
5Rødovre Mighty Bulls17571421
6Herning Blue Fox17484121
7Hvidovre Fighters17461620
8Herlev Eagles17493119
9Esbjerg Energy17492218
10Odense Bulldogs174121014

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Herning Blue Fox
Frederikshavn White Hawks
Odense Bulldogs
Aalborg Pirates
Hvidovre Fighters
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Rødovre Mighty Bulls
Herlev Eagles
Esbjerg Energy
Rungsted Seier Capital
Hvidovre Fighters
Frederikshavn White Hawks
Herning Blue Fox
Rødovre Mighty Bulls
SønderjyskE
Esbjerg Energy
Herlev Eagles
Aalborg Pirates
Odense Bulldogs
Herning Blue Fox
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Aalborg Pirates
Odense Bulldogs
Frederikshavn White Hawks