Metal Ligaen

Frederikshavn Whitehawks

Højdepunkter: Frederikshavn-Odense

Det blev 4-1 på en rolig aften i Nordjyske Bank Arena i aften, hvor Frederikshavn slog Odense uden de store […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital322084068
2SønderjyskE321666464
3Frederikshavn White Hawks3215104356
4Aalborg Pirates3115104255
5Esbjerg Energy3112113547
6Herning Blue Fox3211135346
7Rødovre Mighty Bulls32101111042
8Herlev Eagles319192132
9Odense Bulldogs314241216

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Herlev Eagles
Rødovre Mighty Bulls
Frederikshavn White Hawks
Odense Bulldogs
SønderjyskE
Aalborg Pirates
Esbjerg Energy
Frederikshavn White Hawks
Rungsted Seier Capital
Herning Blue Fox

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Rødovre Mighty Bulls
SønderjyskE
Herlev Eagles
Esbjerg Energy
Frederikshavn White Hawks
Herning Blue Fox
Odense Bulldogs
Aalborg Pirates