Metal Ligaen

Metal Ligaen

Agent Green: Rekordmanden på den rette hylde

Journalist Peter Fredberg i samtale med Morten Green, som kigger både frem og tilbage 316 landskampe, 19 VM-turneringer i træk, […]

CCM-Dare
Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital382584184
2SønderjyskE381888474
3Frederikshavn White Hawks3918115569
4Aalborg Pirates3817144362
5Esbjerg Energy3815134659
6Herning Blue Fox3914165456
7Rødovre Mighty Bulls38121321151
8Herlev Eagles3811224142
9Odense Bulldogs384292319

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Herning Blue Fox
SønderjyskE
Frederikshavn White Hawks
Rødovre Mighty Bulls
Odense Bulldogs
Rungsted Seier Capital
Aalborg Pirates
Esbjerg Energy

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Esbjerg Energy
Odense Bulldogs
Rødovre Mighty Bulls
Aalborg Pirates
Herning Blue Fox
Herlev Eagles
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Frederikshavn White Hawks
Aalborg Pirates
Odense Bulldogs
Rødovre Mighty Bulls
Herlev Eagles
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Esbjerg Energy