Metal Ligaen

Esbjerg Energy

Esbjerg: Erstatning for Arkiomaa ikke umulig

Esbjerg Energy tog i går afsked med den finske forward Eetu-Ville Arkiomaa, der skifter til den østrigske klub EHC Lustenau. […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital221543051
2SønderjyskE221242444
3Frederikshavn White Hawks231274044
4Aalborg Pirates231282141
5Herning Blue Fox22893232
6Esbjerg Energy227103229
7Rødovre Mighty Bulls22590823
8Herlev Eagles226141121
9Odense Bulldogs224161115

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Rødovre Mighty Bulls
Odense Bulldogs
Frederikshavn White Hawks
Herlev Eagles

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Esbjerg Energy
SønderjyskE
Odense Bulldogs
Rødovre Mighty Bulls
SønderjyskE
Esbjerg Energy
Herlev Eagles
Rungsted Seier Capital
Rungsted Seier Capital
Herlev Eagles
Rødovre Mighty Bulls
Frederikshavn White Hawks