Metal Ligaen

Metal Ligaen

MÅL, MÅL, MÅL: Højdepunkter fra weekendens kampe

Masser af web-tv fra weekendens kampe, som vi her har samlet i ét, stort behageligt goalshow. Det er bare at […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital322084068
2SønderjyskE331676464
3Aalborg Pirates3216104258
4Frederikshavn White Hawks3315105358
5Esbjerg Energy3212113648
6Herning Blue Fox3311135447
7Rødovre Mighty Bulls33111111045
8Herlev Eagles329193134
9Odense Bulldogs324251216

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Aalborg Pirates
Odense Bulldogs
Esbjerg Energy
Herlev Eagles