Metal Ligaen

Esbjerg Energy

VIDEO: Jesse Mychan før Esbjerg-Aalborg

Esbjergs nye mand Jesse Mychan debuterede fredag aften med succes i Odense. Her er hans tanker før aftenens kamp i […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital11821026
2Frederikshavn White Hawks11731023
3Aalborg Pirates11632022
4SønderjyskE10420416
5Herlev Eagles11452016
6Esbjerg Energy10341213
7Rødovre Mighty Bulls11460113
8Hvidovre Fighters11251311
9Herning Blue Fox10153110
10Odense Bulldogs1037009

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Rødovre Mighty Bulls
Frederikshavn White Hawks
Rungsted Seier Capital
Odense Bulldogs
Esbjerg Energy
Aalborg Pirates
Hvidovre Fighters
Herlev Eagles
SønderjyskE
Herning Blue Fox
Rødovre Mighty Bulls
Esbjerg Energy
Frederikshavn White Hawks
Herlev Eagles
Odense Bulldogs
Herning Blue Fox
Aalborg Pirates
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Hvidovre Fighters
Aalborg Pirates
Herning Blue Fox