Metal Ligaen

Galleri

Galleri: Rødovre vs Hvidovre

Vores fotograf var på plads i Rødovre Centrum Arenaog fik taget disse billeder, under det intense lokalopgør. Kampen blev afgjort […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital171331041
2SønderjyskE16821531
3Frederikshavn White Hawks16952031
4Aalborg Pirates16853030
5Herlev Eagles16483119
6Rødovre Mighty Bulls16570419
7Hvidovre Fighters16461519
8Esbjerg Energy16482218
9Herning Blue Fox16384118
10Odense Bulldogs154101014

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Herlev Eagles
Aalborg Pirates
SønderjyskE
Esbjerg Energy
Frederikshavn White Hawks
Odense Bulldogs
Rødovre Mighty Bulls
Hvidovre Fighters
Rungsted Seier Capital
Herning Blue Fox
Aalborg Pirates
SønderjyskE
Esbjerg Energy
Hvidovre Fighters
Rødovre Mighty Bulls
Herlev Eagles

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Herning Blue Fox
Odense Bulldogs