Metal Ligaen

Herning Bluefox

Skriko om søndagens indsats: Uacceptabelt

Herning tabte søndag aften 1-4 til Hvidovre, og det var endnu et tegn på, at tingene ikke fungerer som håbet […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital10820024
2Frederikshavn White Hawks10631020
3Aalborg Pirates10532019
4SønderjyskE9421216
5Rødovre Mighty Bulls10450113
6Herlev Eagles10352013
7Hvidovre Fighters10241311
8Esbjerg Energy9241210
9Herning Blue Fox9143110
10Odense Bulldogs936009

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Odense Bulldogs
Hvidovre Fighters
SønderjyskE
Herlev Eagles

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Frederikshavn White Hawks
Hvidovre Fighters
Odense Bulldogs
Esbjerg Energy
SønderjyskE
Rungsted Seier Capital
Aalborg Pirates
Rødovre Mighty Bulls
Herlev Eagles
Herning Blue Fox