Metal Ligaen

Esbjerg Energy

Højdepunkter: Esbjerg-SønderjyskE

Der var drabeligt og spændende lokalderby i Sydjylland i går.  Esbjerg slog SønderjyskE med 3-1, og Energy TV har samlet […]

Esbjerg Energy

OPTAKT: Esbjerg Energy-SønderjyskE

FØR KAMPEN: Det bliver ishockeyguf for syd- og sønderjyder de kommende dage, hvor Esbjerg og SønderjyskE på ægte playoff-manér mødes […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital221543051
2SønderjyskE231252444
3Frederikshavn White Hawks231274044
4Aalborg Pirates231282141
5Herning Blue Fox22893232
6Esbjerg Energy238103232
7Rødovre Mighty Bulls22590823
8Herlev Eagles226141121
9Odense Bulldogs224161115

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Esbjerg Energy
SønderjyskE
Rødovre Mighty Bulls
Odense Bulldogs
Frederikshavn White Hawks
Herlev Eagles

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Odense Bulldogs
Rødovre Mighty Bulls
SønderjyskE
Esbjerg Energy
Herlev Eagles
Rungsted Seier Capital
Rungsted Seier Capital
Herlev Eagles
Rødovre Mighty Bulls
Frederikshavn White Hawks