Metal Ligaen

Metal Ligaen

Metal Ligaen: Slutspildatoerne er klar

Metal Ligaens Facebook-side har netop offentliggjort slutspilsdatoerne for den kommende sæson.  Så frem med kalenderen og sæt kryds på følgende […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital322084068
2SønderjyskE311566461
3Aalborg Pirates301594255
4Frederikshavn White Hawks3114104353
5Esbjerg Energy3112113547
6Herning Blue Fox3211135346
7Rødovre Mighty Bulls3191111039
8Herlev Eagles309182132
9Odense Bulldogs304231216

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Esbjerg Energy
Frederikshavn White Hawks
Rungsted Seier Capital
Herning Blue Fox

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Frederikshavn White Hawks
Odense Bulldogs
SønderjyskE
Aalborg Pirates
Herlev Eagles
Rødovre Mighty Bulls
Rødovre Mighty Bulls
SønderjyskE
Herlev Eagles
Esbjerg Energy
Frederikshavn White Hawks
Herning Blue Fox
Odense Bulldogs
Aalborg Pirates