Metal Ligaen

Allsvenskan

Svensk avis: Mathias Røndbjerg rykker til IK Pantern

I går blev Mathias Røndbjerg dansk mester med Rungsted, i dag rygtes han allerede på vej til Sverige for den […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital4025104184
2SønderjyskE402088480
3Frederikshavn White Hawks4019115572
4Aalborg Pirates4017155364
5Esbjerg Energy4016144662
6Herning Blue Fox4014165557
7Rødovre Mighty Bulls40131321255
8Herlev Eagles4012225147
9Odense Bulldogs404312319

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid