Metal Ligaen

Metal Ligaen

Bulldogs-direktør: Ikke grundlag for mere på Fyn lige nu

Odense Bulldogs ligger i denne sæson med et lavt budget og derfor også noget længere nede i tabellen, end det […]

Tissot-1
Faceoff fb kampagne

Metal Ligaen 18/19

PosHoldGPWLOTWOTLPTS
1Rungsted Seier Capital181431044
2SønderjyskE181021537
3Aalborg Pirates181053036
4Frederikshavn White Hawks181053036
5Herlev Eagles18593122
6Herning Blue Fox18484222
7Rødovre Mighty Bulls18581421
8Hvidovre Fighters18471620
9Esbjerg Energy184102218
10Odense Bulldogs184131014

Seneste runde i Metal Ligaen

Dato Hold Resultater
Herlev Eagles
Esbjerg Energy
Herning Blue Fox
Frederikshavn White Hawks
Odense Bulldogs
Aalborg Pirates
Hvidovre Fighters
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Rødovre Mighty Bulls

Ugens kampe i Metal Ligaen

Dato Hold Tid
Rungsted Seier Capital
Hvidovre Fighters
Frederikshavn White Hawks
Herning Blue Fox
Rødovre Mighty Bulls
SønderjyskE
Esbjerg Energy
Herlev Eagles
Aalborg Pirates
Odense Bulldogs
Herning Blue Fox
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE
Aalborg Pirates
Odense Bulldogs
Frederikshavn White Hawks